Posted in NOVINKY

Až jednou napíšu knihu… #Humbookstart

Každého čtenáře asi někdy napadlo, že by sám napsal vlastní dílo… někdo má v hlavě prostě jen příběh, který si tam už pár let drží, ale nemá dost trpělivosti, aby ho přenesl dál (můj případ :D) a jiný se do toho vrhne opravdu naplno 🙂

Jenže smutným faktem zůstává, že to nejtěžší každého autora teprve čeká… a to i když přeskočíme už jen ten magický okamžik, kdy se nějaké nakladatelství rozhodne knihu vydat… je třeba zalíbit se čtenáři. A co si budeme povídat, obrovská většina lidí má z české tvorby strach. Především jde-li o fantasy a young adult literaturu.

PROČ JSEM SE BÁLA ČESKÉ FANTASY?

Když by na mě tuhle otázku někdo jen tak vybafnul, asi bych ještě před pár měsíci jednoduše řekla, že vlastně ani nevím a nebo bych rovnou lhala 😀 Plácala něco o tom, že se jí vůbec nebojím, jen jsem ještě nenašla nic pro mě. Nojo, ale ono je těžké něco najít, když člověk nic takového nehledá.

#HUMBOOKSTART

Pak přišel minulý rok Humbook se skvělým projektem na podporu začínajících autorů. A dost výrazně obrátil celý můj pohled na věc. Loni podpořil #Humbookstart Martina Bečana a jeho Kaziměsti. A muselo se jim to opravdu povést, když si Kaziměsti přečetl i můj přítel, který se (i přes mou občasnou snahu) stále řadí mezi absolutní nečtenáře 😀 I v tuhle chvíli tuhle knihu hrozně chválí, ale co je hlavní, už netrpělivě čeká na nový příběh od Martina Bečana. A o to jde asi každému debutujícímu autorovi především, aby si od něj chtěli čtenáři přečíst i něco dalšího.

Nyní #Humbookstart odstartuje Dračí město od Petry Machové, příhodné je, že právě její besedou začíná i celý Humbook. Proto by mělo mít určitě Dračí město našlápnuto do našich knihovniček… přeci jen nastartujeme hned dvě skvělé věci 🙂 Petra už nějaké povídky napsala, takže svého spisovatelského ducha rozvíjí už nějakou chvilku. Dračí město je ale jejím největším kouskem a vychází u nakladatelství Host už 20. srpna. Pokud tak stíháte zařadit tuhle knihu na svůj to-read list ještě před Humbookem, můžete být na její besedu aspoň výborně připraveni.

Anotace Dračího města: Lidé bádají hluboko ve vesmíru, a přitom netuší, kdo s nimi sdílí planetu Zemi. Ještěři, potomci Věčného ohně, vědí, jak splynout s davem. Jejich společnost však skomírá na prahu nového tisíciletí. Mezi jednotlivými rasami doutnají staré sváry – jedni se přizpůsobili lidem za cenu vlastní individuality, druzí se skryli hluboko pod zemí, neteční k problémům povrchu. Sevřeni z jedné strany lidmi a z druhé agresivními bestiemi, mají ještěři opravdu namále. Stačila by jediná jiskra a celý jejich známý svět se zhroutí… pak se nelze divit, že někteří vezmou věci do vlastních rukou.

Napínavý příběh vypráví lidská dívka Jana, proti vlastní vůli proměněná v ještěra. Vyděšená novými schopnostmi narazí v lese na chrám Temného draka. Neví, jaké nebezpečí jí hrozí. Jedno je ale jisté: její rozhodnutí ovlivní celou ještěří civilizaci, ačkoliv by to nikdo nečekal.

 PODPOŘTE DALŠÍ ČESKÉ AUTORY:

Z KOUŘE A KAMENE

Alžběta Bílková

NASLOUCHAČ

Petra Stehlíková

 PROJEKT KRONOS

Pavel Bareš

 

Zdroj obrázku autorky: Humbook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *