Posted in ∞ BOOKISH ∞, HUMBOOK

5 věcí, které se mi nelíbily na Humbooku

Co naplat, i když se třeba akce chystá celý rok, vždy se najde nějaká ta chybička. Proto jsou pak i hrozně fajn reporty návštěvníků. Protože ze strany organizátorů může ledasco vypadat úplně jinak. Takže se nebojte a pište jako o život, z první ruky vím, že v Albatros Media se na všechny ohlasy moc těší 🙂

Co se pak týká těch chybiček, je třeba rozeznávat mezi oprávněnými výtkami a povrchnějšími výmysly účastníků. (Třeba ta řada na podpisy autorek byla vážně mega obří, ale psaní obouruč ani jedna zatím neovládá, takže to je věc, která se opravdu neurychlí. Každý komu ten podpis za to stál, si prostě počkal.)

Ale teď tedy k 5 věcem, které se mi na Humbooku nelíbily…

1. Velikost plátěné Humbook tašky

Byla prostě malá! Takže se mi do ní rozhodně nevešly všechny knížky, které jsem si na Humbooku chtěla pořídit – co se pro příští rok zkusit inspirovat jinde… taková IKEA velikost tašek by byla naprosto ideální.

2. Chybějící obraceč času ve všech VIP balíčcích

Jako VIP návštěvník bych přeci chtěla stihnout úplně všechno. (Jako Hermiona svoje předměty!) Takhle jsem si holt musela horko těžko vybírat. Byla jsem hrozně zvědavá, s jakými tipy přijde Olga ohledně focení knížek (#bookstagramforever) a její workshop určitě každému přinesl něco nového.

Přednášky o tom „Jak se dělá kniha“ a „Překladatelské oříšky“ byly taky skvělé, protože běžný čtenář nemá šanci podívat se za oponu. Hrozně se mi líbilo, jak se o překladatelskou práci zajímalo i tolik mladých lidí. (Vždyť tam někde mohl sedět budoucí překladatel – a za pár let si třeba přečtu jeho práci!)

Někdo možná mohl být zklamaný, že práce v redakci není jen o tom čtení a vybírání nových knížek, ale že to občas stojí i nějaké ty nervy. (Sama si vzpomínám na ten okamžik, kdy jsem sama před tolika lety procitla ze snu…)

3. Předbíhání ve frontě na podpisy

Mamce jsem slíbila, že jí nechám podepsat knížku od Ladislava Zibury (Z) – tu kterou jsem dostala na Humbook blogerské merendě a kterou mi tak šikovně zabavila. Takže jsem se rovnou šla podívat i na jeho přednášku a celou hodinu jsem se usmívala po pravé straně pódia (1A). Princ Ládík (jak je znám na sociálních sítích) umí člověka vážně rozesmát, sice velmi často už i přehrává, ale v rámci své profese to má maximálně povoleno.

Takže když pak bylo oznámeno, že začíná autogramiáda, říkala jsem si, jak hrozně to mám fajn, že jsem tak blízko pódia. A ono prdlajs. Správná fronta (F) byla jinde. Šla jsem tedy s další masou lidí do řady… koukala dopředu (všichni koukali dopředu!), jak se to sype a byla jsem fakt na samém konci (2A). Zrovna jsem proklínala mamku, že tady kvůli ní musím stát, když se otočím… Zibura! Koukám na něj, jak mi podepisuje knížky a musím se přiznat, že fakt vůbec nevím, co mi k tomu povídal. Ale protože se u toho smál, tak to asi bylo něco vtipnýho. Každopádně se omlouvám všem, které jsem takhle předběhla (neměla jsem tušení, že se nepodepisuje u pódia) a vynahradím si to nějakým stáním ve frontě na máslo v akci!

4. Boj s toaletním papírem

Znáte to? Když v obchodních domech narvou do držáku na toaleťák příliš velkou roli papíru a pak není možné s ní otáček? Tak přesně tohle se mi stalo. Zápasila jsem tam s tím pár minut, ale naštěstí jsem vyhrála.

Každopádně sem tento bod přidávám jen proto, že jsem článek nazvala „5 věcí, které se mi nelíbily“ a já ten původní čtvrtý důvod zapomněla. Ale to nic nemění na tom, že je tato příhoda naprosto pravdivá!

5. Je smutné, že teď budeme muset zase rok čekat

Tohle je asi vůbec nejhorší věc ze všech zmiňovaných. Vlastně tomu stále nemůžu tak nějak uvěřit, že ten skvělý den už je za námi. Dokonce utíkal tak rychle, že jsem úplně zapomněla na jídlo a večer se pak nacpala mísou rýžových nudlí.

Mojí favoritkou se rozhodně stala Joelle Charbonneau, což je úžasně milá ženská. S ostatními ambasadory jsme měli možnost potkat se s ní už o den dříve a i když jsme třeba byli krapánek nesmělí, tak nám toho Joelle hrozně moc pověděla. Přímo na Humbooku pak byla stejně srdečná úplně celý den a na A-Z tagu stačil její výraz obličeje, při těch záludnějších otázkách, aby se celé publikum začalo smát. (Já se tedy smála i tomu jak Jenny Han vždycky Joelle nebo tlumočníkovi vysloveně vytrhla mikrofon z ruky – ta se tedy ničeho nebála.)

Uvidíme se na Humbooku i příští rok?

3 thoughts on “5 věcí, které se mi nelíbily na Humbooku

  1. Ty jsi tam na záchodě nějaký toaletní papír NAŠLA? 😀 když jsem šla na záchod ja, vypadalo to tam spíš jako bažina, ale je pravda, že to bylo až skoro večer.

  2. Určitě se na Humbook příští rok chystám. U čtení Tvého článku jsem se fakt pobavila, děkuju 😀
    Chtěla jsem Ti ještě pochválit blog, moc se mi líbí. Určitě se sem zase brzo vrátím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *