Posted in NOVINKY

Ztracené hvězdy od Claudie Gray a fanoušci Star Wars, kteří jen tak něco neodpustí

Původně to měla být recenze, ale víte, ono u téhle knihy asi jednoduše stačí říct, že se vám bude líbit i když je pro vás Star Wars i docela malá neznámá. Ztracené hvězdy sice vychází z tohoto vesmírného dobrodružného světa, ale Claudie Gray napsala příběh, který svou zápletkou a čtivostí krásně zapadá do YA.
Máme tady jednu zakázanou lásku, kdy Ciena a Thane stojí každý na jiném znepřáteleném břehu… a ano, je to sice trochu klišé, ale funguje to hrozně dobře! (Jako v každé jiné skvělé knize :D)

Tahle knížka mě opravdu hodně nalákala i na další knížky ze světa Star Wars, a to nejen ty od Claudie Gray, začala jsem se o ně opravdu víc zajímat. (Taky se zvýšil počet mých Star Wars Funko Pop figurek!) Star Wars mám ráda už od mala, vlastně mě vždy lákalo cokoliv mimo naši realitu a přímo s fantasy a sci-fi jsem vyrostla. Knihy vycházející ze světa Star Wars pro mě sice nebyly žádnou novinkou, ale opravdu jsem netušila, že jich existuje až takové obří množství.

Skalní fanoušci Star Wars takové knižní příběhy hodnotí bez servítek a cokoliv se protiví jejich hlavnímu kánonu, má rázem špatné hodnocení. Ztracené hvězdy mají hodnocení velmi dobré, vlastně dokonce i nadprůměrné, což svěčí minimálně o té skvělé čtivosti<3

Díky Ztraceným hvězdám jsem si taky zjišťovala, co to vlastně onen kánon je… zjednodušeně jde o příběhy, které přímo vychází z práce George Lucase. Stále se tak drží jedna příběhová linka celého universa. Autoři knížek sice tvoří nové postavy, ale asi jen těžko se můžou rozhodnout, že nějakou důležitou vzkřísí a nebo právě jejich hrdina zničí nějakého zloducha dřív, než mu bylo souzeno ve filmech. (V opačném případě mají holt smůlu a patřit do kánonu se jim nepoštěstí.)

Nezjednodušeně je to ale mnohem složitější, kánon má víc odvětví a mně pár dní asi ještě potrvá, než se přestanu bát velkých fanoušků, kteří tomu už pár let plně rozumí.
Star Wars knížkám ale jednoznačně říkám ANO a těším se na nový příběh, který zrovna vyšel u nakladatelství Egmont. Modrý mužík Thrawn se brzy zabydlí v mé knihovně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *